Versiune Web
SECTIUNI
joi, 20 aprilie 2017

LIGA CAMPIONILOR. Barcelona, ELIMINATĂ de Juventus Torino. Italienii i-au ținut în șah pe catalani, care au bifat o statistică RUȘINOASĂ. VIDEO

Autor:

FC Barcelona a fost eliminată de Juventus, în faza sferturilor de finală din Liga Campionior. Meciul retur s-a încheiat fără goluri, după ce în prima manșă, italienii câștigaseră cu 3-0.

FC Barcelona n-a mai reușit o nouă minune în Liga Campionilor, după ce a reușit să se califice în „sferturi”, la capătul unei duble manșe de poveste cu PSG (0-4 și 6-1). Catalanii au fost eliminați, miercuri, de Juventus Torino, după ce au cedat în tur cu 0-3, și au remizat pe „Camp Nou”, scor 0-0. Fanii „roș-albaștrilor” au sperat într-o nouă răsturnare, dar elevii lui Luis Enrique n-au reușit să marcheze nici măcar un gol, deși au presat pe durata celor 90 de minute. Neymar, Messi și Suarez au fost lipsiți de inspirație, iar Barcelona a bifat un singur șut pe poarta torinezilor, față de cele 4 ale oaspeților. Astfel, piemontezii vor evolua în semifinalele Ligii Campionilor. Acolo unde s-a calificat și AS Monaco, formație care a câștigat, pe teren propriu, jocul cu Borussia Dortmund, scor 3-1. Pentru gazde au punctat Kylian Mbappe (3), Radamel Falcao (17) și Valere Germain (81), pentru oaspeți a marcat Marco Reus (48). Marți au obținut biletele pentru semifinale, Real Madrid și Atletico Madrid.

Spune-ti parerea

LA ZI

Locuri de muncă în Marea Britanie pentru români. Se caută personal chiar în România

sâmbătă, 29 aprilie 2017

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul EVZ.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.